12. prosince 2014

Ozdoby ze zlatého drátu - Andělíček

Pokud jste zvládli výrobu zlaté šišky, můžete zkusit udrátovat i andělíčka. Jeho výroba je velice podobná.
Anděl


POTŘEBUJEME: 

  • Zlatý hliníkový drát 2mm
  • zlatý dekorační drátek 0,3 mm
  • kleště (štípací, ploché, kulaté)


Na hlavní část andílka budeme potřebovat drát o průměru 2 mm dlouhý asi 1 m.

Na konci drátu uděláme pomocí kulatých kleští uzavřené očko, které bude sloužit i jako poutko k zavěšení. Vedle očka uděláme stejnými kleštěmi další očka, což budou  andílkovy kudrnaté vlásky.


Postupně vytvarujeme hlavičku, krk, křidýlko, tělíčko, druhé křidýlko a druhou část andělíčka. Dotvarujeme kudrlinky na druhé straně hlavičky a posledním očkem andílka nahoře spojíme.


 Výplet křidýlka začneme ve vrchní části. Používáme stejnou techniku jako z výpletu zlaté šišky.Tenký drátek připevníme k silnému drátku dvojitým obtočením. Vytvoříme pár obloučků výpletu, na konci řádku drátek obtočíme dozadu kolem okraje křidýlka, andělíčka otočíme a pokračujeme vyplétat obloučky opět z levé strany.
Výplet křidýlka zakončíme ve spodní části, konec tenkého drátku dvakrát obtočíme kolem okraje křidýlka a odštípneme kleštěmi.


V závěru vytvarujeme ze silného drátu malé srdíčko a připevníme jej k tělíčku andělíčka tenkým drátkem.


Podobnou technikou můžeme vyrobit i jiné ozdobičky, například stromeček. Záleží jen na vaší fantaziiČláneček s návodem na výrobu ozdob ze "zlatého" hliníkového drátu vyšel v loňském vánočním Speciálu Receptáře - Veselé Vánoce s dětmi.


Děkuji za respektování autorských práv. 

Žádné komentáře:

Okomentovat