15. prosince 2013

O Veru

Vítejte na mých stránkách o drátování. Jmenuji se Veronika a toto jsou moje drátované maličkosti. Mám ráda staré klasické drátované výrobky, ale tvořím i vlastní originální tvorbu. Pojďte prosím dál a nahlédněte do mého světa drátovaného kouzlení....


Mám velice ráda lidovou tvorbu a tradiční řemeslné výrobky. Ručně vyrobené předměty mají v sobě energii a řemeslník, který je vyrábí, do nich vdechne i část sebe sama. I když řemeslník vyrobí více předmětů na stejný způsob, každý výrobek je originál. V dnešní době se vrací do módy věci, které označují někteří jako "vintage", což znamené v přeneseném významu něco jako stará věc, starobylá, starodávná. A právě černý drát má své kouzlo a po nějaké době chytí patinu a výrobky pak vypadají po udrátování jako starožitné.
Od malička mě bavilo něco tvořit. Navštěvovala jsem různé kurzy lidové tvorby. Zkoušela jsem keramiku, paličkování, drhání, malování, batiku, tvoření s korálky a podobně. Potom mě ale úplně nadchl černým drát a práce s ním.


Nejvíce mě baví drátovat věci, které lidi dříve běžně používali v domácnosti, jako jsou košíky, misky, kuchyňské pomůcky, věšáčky, háčky, skládací misky, drátěné slepice na vajíčka apod. Inspiraci hledám ve starých knížkách o drátování, v muzeích, ve skanzenech, starožitnictvích a bazarech.

Také sbírám staré drátované výrobky, jejich obrázky a literaturu o drátování. Pokud se vám doma nebo chalupě povaluje starý drátovaný výrobek, (i rezatý), budu moc ráda, pokud mi pošlete jeho obrázek.


Uvítám jakékoliv vaše názory, komentáře, připomínky a náměty.
Pokud máte zájem o některý můj výrobek, kontaktujte mě prosím přes e-mail veru.dratovani@gmail.com.

Stránka je dělaná pro radost a prosím o respektování autorských práv.
Nepoužívejte prosím obrázky a texty pro komerční účely, v jiném případě mě kontaktujte přes e-mail.
Děkuji.

Kontakt. veru.dratovani@gmail.com

Žádné komentáře:

Okomentovat